• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien38
Vakar77
Šią savaitę38
Šį mėnesį3938
Viso1078287

Dabar svetainėje 239 svečiai ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Socialdemokratės Raseiniuose: Birutė Vėsaitė ir Agnė Zuokienė ragino moteris nedelsti

Raseiniuose organizuotuose susitikimuose lankėsi Seimo narė Birutė Vėsaitė bei projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė. Su Raseinių savivaldybės tarybos narės Onos Babonienės pagalba organizuotas vizitas Raseiniuose suteikė progą susipažinti su miesto aktualijomis, įvairių socialinių grupių problemomis bei nuotaikomis. 

Visą dieną vykusių susitikimų metu buvo aplankytos įvairios Raseinių organizacijos: Raseinių rajono švietimo centras, Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centras, Raseinių Trečiojo amžiaus universitetas, Raseinių Jono Žemaičio gimnazija, vyko kviestinis susitikimas su aktyviomis miesto moterimis. Kartu su Birute Vėsaite bei Agne Zuokiene susitikimuose lankėsi ir Raseinių savivaldybės tarybos narė Diana Kaupaitienė. Tuo tarpu Raseinių rajono švietimo centre visą dieną dirbo akcijos „Nedelsk“ gydytojų kolektyvas, nemokamai tikrinęs moteris dėl krūties vėžio. 

Susitikime neįgaliųjų dienos užimtumo centre Seimo narė Birutė Vėsaitė kalbėjo šiuo metu visuomenei labiausiai rūpimomis temomis. Referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams, pensijų kompensavimas, prezidento rinkimų aktualijos, ekonominė situacija regionuose yra tie klausimai, kurie domino daugelį į susitkimą susirinkusių neįgaliųjų. Buvo iškelta problema ir dėl neįgaliųjų užimtumo mieste – Raseiniuose nėra socialinių įmonių, todėl neįgaliajam susirasti darbą yra ypač sunku.

Trečiojo amžiaus universitete rinkosi dėl krūties vėžio jau pasitikrinusios ir savo eilės dar tik laukusios moterys. Akcijos „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė į susitikimą atėjusioms moterims pasakojo apie šios socialinės iniciatyvos atsiradimą, vėžinių susirgimų prevenciją Lietuvoje bei šalies sveikatos apsaugos sistemos įsipareigojimus gyventojams suteikti galimybę atlikti profilaktinius patikrinimus nemokamai. Seimo narė Birutė Vėsaitė, prisiminusi profesines klinikinės biochemijos žinias, pasidalino savo pastebėjimais dėl šiandieniniame pasaulyje didėjančios rizikos susirgti vėžiu bei žinomais būdais kaip užkirsti tam kelią paprastomis, bet efektyviomis profilaktinėmis priemonėmis. 

Perėjus prie politinių temų, vyresnio amžiaus auditorijai labiausiai rūpėjo sužinoti kokia šiuo metu situacija dėl pensijų kompensavimo, ar dėl to būtina įvesti naujus mokesčius? „Vyriausybė tikrai suras rezervų ir    nusavintas pensijas grąžins. Tai esame pasiruošę padaryti ir spekuliacijos dėl naujų mokesčių įvedimo jūsų tikrai neturi gąsdinti“, -  teigė Seimo narė. 

Vienas iš dienos susitikimų taip pat vyko Raseinių Jono Žemaičio gimnazijoje, kurios skaitykloje susirinkusioms merginoms Seimo narė kalbėjo apie moterų lyderystės svarbą, poreikį būtų aktyvioms ir siekti karjeros. Dienos vizitas Raseiniuose baigėsi kviestieniame aktyvių miesto moterų susirinkime, kuriame buvo diskutuota įvairiomis temomis – nuo politinių aktualijų iki projekto „Nedelsk“ rezultatų kovojant prieš moterų krūties vėžį. 

 

TOP