• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien305
Vakar496
Šią savaitę1397
Šį mėnesį4467
Viso1083199

Dabar svetainėje 192 svečiai ir narių nėra



Renginiai ir naujienos

Ką bendro turi Europos elitas ir... kanapės?

Ko gero, tikrai nedaug... Tiesiog žvarbų sausio 22 d. vakarą „Socdemių akademijos“ klausytojai turėjo puikią progą išklausyti dvi skirtingas ir labai įdomias paskaitas apie Europos elitus ir apie kanapių auginimo Lietuvoje peripetijas.
Profesorė Irmina Matonytė pristatė naują savo ir bendraautoriaus Vaido Morkevičiaus knygą „Elitų Europa: tapatybių ir interesų kaleidoskopas“. Profesorė juokavo, kad diskusija mūsų klube – puiki generalinė repeticija prieš oficialų knygos pristatymą Lietuvos Respublikos Seime.

Knygos pagrindas – didelio tarptautinio mokslininkų kolektyvo 19-likoje Europos šalių vykdyto tyrimo „IntUne: Integruoti ar vieningi? Pilietybės paieškos vis artimesnėje Europoje“ – duomenų analizė ir interpretacija.
Knygoje įtikinamai demonstruojama, kad ES valstybių narių elitai „negieda viena gaida“, o atsiskleidžia kaip „polifonine melodija“. Pasak profesorės I.Matonytės,  gauti rezultatai patvirtina, kad Europos Sąjungos fenomenas slypi įvairovėje: veikėjų, vizijų, tapatybių, teisinių normų, pragmatinių išskaičiavimų ir idealistinių lūkesčių. Knygoje kaip per judinamą kaleidoskopą parodomos vis naujos teorinių ir empirinių detalių konfigūracijos, susijusios su šiuolaikine tapatybių ir elitų analize, su Europos Sąjungos plėtros ir valdysenos problemomis.
Antrąją paskaitą, linksmai pavadintą „Pasėjau kanapę ant marių krantelio, oi vija kanapija, ant marių krantelio...“ skaitė kanapių augintojas ir jos produkcijos propaguotojas Andrius Osadčis.
Jaunas savo idėja tikintis žmogus sugriovė dešimtis mitų, trukdančių nuo senų senovės Lietuvoje auginamam ir puoselėjam augalui užimti deramą poziciją ne tik lietuviškoje virtuvėje, bet ir mūsų šalies pramonėje. Buvo ne tik įdomu sužinoti, kad kanapių produkcija naudojama automobilių gamybai, kurui, namų statybai, bet ir pačiupinėti iš kanapių pluošto pagamintus batus, drabužius, patalynę, o taip pat paragauti sumuštinių su grūstomis kanapių sėklomis bei pasitepti sužvarbusias rankas kanapių aliejumi.
Vyriškoji auditorijos dalis ypač palankiai išklausė informaciją apie kanapių sėklų poveikį vyriškoms galioms. Gal todėl jie pirmieji ir skubėjo užsirašyti kanapių augintojo kontaktinį telefoną. Savo sveikata besirūpinančioms moterims taip pat padarė įspūdį informacija apie teigiamą kanapių poveikį gydant sunkiausias šio laikmečio ligas: vėžį, diabetą, epilepsiją.
Diskusijos moderatorė Margarita Jankauskaitė, apibendrindama abu pranešimus, bandė šmaikštauti, klausdama, ką bendro turi Europos elitas ir kanapės, bet intelektualūs ir smalsūs „Socdemių akademijos“ klausytojai puikiai įvertino abu tokius skirtingus, bet labai įdomius pranešimus, pasiimdamas kiekvienam aktualų kanapės grūdą...

Auksė Kontrimienė,    
LSDMS pirmininkės pavaduotoja


Valdo Šereikos nuotraukas rasite čia.

 

 

 

TOP