• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien18
Vakar344
Šią savaitę362
Šį mėnesį2189
Viso1085862

Dabar svetainėje 68 svečiai ir narių nėra



Renginiai ir naujienos

Jei muša – tai nemyli

Akcijomis, renginiais, diskusijomis stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į smurtą, kuris vyksta pačioje artimiausioje aplinkoje – šeimoje. Bet to nepakanka. Naujausiais Statistikos departamento duomenimis 2017 m. užregistruoti 10 968 smurto šeimoje atvejai. 

Tai sudarė 52,3 proc. visų užregistruotų smurtinių nusikaltimų ir beveik penktadalį visų užregistruotų nusikaltimų. Dauguma smurto artimoje aplinkoje atvejų pasibaigė nesunkiu sveikatos sutrukdymu, kiti atvejai susiję su grasinimu, seksualine prievarta. Tačiau tarp dešimties tūkstančių buvo 35 sunkūs sveikatos sutrikdymai, net 25 nužudymai ir 6 pasikėsinimai nužudyti. 2017 m. užregistruotas 8181 asmuo, nukentėjęs nuo smurto artimoje aplinkoje. 

 „Smurtą ir prievartą patiriančios moterys dažnai vengia apie tai kalbėti. Mūsų visuomenėje vyrauja nuomonė, kad „Tu pati kalta", o baimė dar labiau nukentėti nuo smurtautojo užkerta kelią ieškoti pagalbos. Dažnas pagalvoja, kad skriaudžiama moteris, visada gali išeiti ir pasitraukti nuo skriaudėjo. Tačiau daugeliui moterų jų partneriai nuolat grasina. Baimė – tai stipriausias faktorius, kuris neleidžia moteriai ryžtingai spręsti šeimos problemų“ - sako Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos pirmininkė Orinta Leiputė.

Tačiau yra ir kitų priežasčių, dėl kurių moterys nepalieka smurtaujančių partnerių – dažnai juos sieja prisirišimo jausmai, bendri vaikai, buitis ar turtas. Kai smurtą stiprina alkoholis, narkotikai ar sveikatos problemos, moterys dažnai tiki, kad smurtas liautųsi, jeigu jos pajėgtų išspręsti šias problemas.

„Fizinį ar seksualinį smurtą bent kartą per savo gyvenimą patiria kas trečia moteris, o mergaitės beveik 5 kartus dažniau tampa seksualinės prievartos aukomis nei berniukai. Todėl nebesiginčijama, kad smurtas, vykstantis už uždarų durų, yra nusikaltimas, kurį svarbu veiksmingai užkardyti“ – teigia Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos pirmininkės pavaduotoja, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė  Margarita Jankauskaitė.

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos narės diskutuodamos smurto artimoje aplinkoje tema Panevėžyje, nusprendė inicijuoti praktinių mokymų ciklą: „Smurtas artimoje aplinkoje: kodėl apie tai svarbu kalbėti?". 

Mes norime ugdyti kuo didesnį visuomenės nepakantumą smurtui, kad visuomenė gebėtų atpažinti smurto apraiškas ir padėti smurto aukoms. 

 

ARTIMIAUSI RENGINIAI: 

Konferencija „Smurtui prieš moteris – NE“: 2018 m. vasario 1 d., 17 val., Jonavos rajono savivaldybės  J.Ralio salėje; 

Mokymai „Smurtas artimoje aplinkoje: kodėl apie tai svarbu kalbėti?":

• vasario 10 d. Alytuje, 

• vasario 24 d. Nemajūnuose, 

• kovo 17 d. Kupiškyje, 

• kovo 24 d. Švenčionyse, 

• kovo 31 d. Pakruojyje, 

• balandžio 7 d. Joniškyje. 

 

Kviečiame dalyvauti visus besidominčius šia tema, bei pasirengusius būti aktyviais savanoriais sprendžiant šias problemas.

 

TOP