• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien8
Vakar297
Šią savaitę8
Šį mėnesį627
Viso948483

Dabar svetainėje 66 svečiai ir narių nėraRenginiai ir naujienos

„Socdemių akademija“: „Atmerk akis – smurtas gali būti visai šalia“

Ar smurtą moterys išprovokuoja pačios savo zyzimu? Ar smurto auka pati kalta, nes tiesiog niekada nepabando išeiti? O gal dėl visko kaltas alkoholis? „Tikriems“ vyrams netinka ašaros? Ar vaikas – dar ne žmogus? Kodėl jau mokykloje išmokstama, kad būti „auka“ reiškia beveik nebūti, o smurtas ir patyčios – (tariamai) stipriųjų įrankiai...
Daug aštrių ir nepatogių klausimų bei tiesių atsakymų skambėjo vėlyvą trečiadienio vakarą LSDP Vilniaus skyriaus būstinėje „Socdemių akademijos“ surengtoje diskusijoje „Atmerk akis – smurtas gali būti visai šalia“. Mykolo Romerio Universiteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto dėstytoja Laima Vaigė apžvelgė populiariausius mitus ir faktus, susijusius su smurtu artimoje aplinkoje. 10 populiariausių mitų lektorė paneigė, pasiremdama policijos pateikta statistika.

Lektorė L.Vaigė dalinosi mintimis, kodėl Lietuvoje kuriami mitai ir baubai apie 2011 m. Europos Tarybos Konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje. Seimo narė Giedrė Purvaneckienė pastebėjo, kad tuo labai suinteresuoti konservatorių politikai, o ypač pagrindinis jų ruporas šia tema – Rimantas Dagys.
Susitikime dalyvavusi Vilniaus miesto krizių centro direktorė Nijolė Dirsienė iliustruodama savo kasdieninio darbo pavyzdžiais kalbėjo apie apsaugą, prevenciją ir teises – visų šalių, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje. Jos teigimu, praktikoje taikant Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, jau atsiveria spragos, kurias būtina lopyti. Pasak N.Dirsienės, lyg ir užmirštama dar viena smurto artimoje aplinkoje auka – vaikas. „Jis gal ne visuomet nukenčia tiesiogiai, bet psichologinė aplinka augant šeimoje, kurioje yra smurtaujama, gali būti nepakeliama. O vaikų teisų apsaugos tarnyba dirba nuo 8 iki 17 val... Kitu paros metu prašoma nesmurtauti?...“, - ironizavo Vilniaus miesto krizių centro direktorė.
Paskaitos dalyves sujaudino tikros skaudžios gyvenimiškos istorijos, todėl susitikimo moderatorė Margarita Jankauskaitė klausė, kaip Vilniaus socialdemokratės galėtų padėti Vilniaus miesto krizių centro gyventojams. Centro direktorė N. Dirsienė kalbėjo, kad centro darbuotojų tikslas, kad jų globotiniai turėtų kuo daugiau socialinių kontaktų, bendrautų su įvairiais žmonėmis, todėl visos draugystės formos yra tinkamos.
Susitikimo dalyvės nutarė, kad gruodžio mėnesį „Socdemių akademijos“ renginys galėtų vykti Vilniaus miesto krizių centre, kur kartu su jo gyventojais galėsime pasikalbėti apie artėjančias šventes ir pasimokyti gaminti rankų darbo kalėdines dovanėles.

Auksė Kontrimienė,
LSDMS pirmininkės pavaduotoja

Valdo Šereikos nuotraukas rasite čia.

 

 

 

TOP