• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien86
Vakar129
Šią savaitę1009
Šį mėnesį6398
Viso914969

Dabar svetainėje 30 svečiai ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Atkurtam Telšių rajono socialdemokračių moterų klubui iniciatyvų nestinga

https://lh3.googleusercontent.com/-lsXsI3-aIlU/UlbXofJ3w4I/AAAAAAAABd0/1dmK1Zv01Ww/s337/auksaspalviai_retriveriai_sudomino_gedrimiskius.jpgRugsėjo pabaigoje aktyvių Telšių skyriaus socialdemokračių iniciatyva atkūrėme LSDP Moterų sąjungos Telšių rajono klubą. Į klubą susibūrė moterys, siekiančios aktyviau veikti, bendradarbiauti  su bendruomenių atstovais. Jau pirmojo susitikimo metu pasidalijome įvairiomis idėjomis ir planais tolesnei veiklai. Nusprendėme kryptingai dirbti būsimiems savivaldos rinkimams, daryti ir pristatyti rajono žmonėms gerus socialdemokratų darbus, o savo pavyzdžiu paskatinti aktyviau veikti ir skyriaus narius. Telšių rajono klubo pirmininke išrinkome Viliją Bačionienę.

Spalio pradžioje lankėmės Telšių rajone vykusiose šventėse, skirtose Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, jų metu bendravome su vietos gyventojais, kultūros darbuotojais. Pagyvenusieji sudaro gausią ir vis didėjančią grupę visuomenėje, yra būsimi aktyvūs rinkėjai  vietos valdžios rinkimuose. Džiaugėmės susirinkusiais oriais senjorais, visuomenininkais, sveikinome juos, kalbėjomės apie jų lūkesčius ir gyvenimą. Tokių susitikimų metu sužinojome, kur stokojama dėmesio, dar trūksta pagalbos, o mes, moterys, galėtume šią spragą užpildyti.
Į Eigirdžiuose surengtą šventę “Būkim visada jauni” nuvyko bičiulė, Telšių rajono savivaldybės Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Lendra Bukauskienė. Su bendruomenės pirmininke Adele Srėbaliene pasveikino šventės dalyvius, išsiaiškino, kaip jie vertina teikiamą socialinę pagalbą, kokia reali parama jiems dar reikalinga ir ko pageidautų ateityje. Taip gimė mintis inicijuoti tam tikrus pakeitimus Socialinių paslaugų centro vykdomų projektų administravime, kuriuos paruošti ėmėsi L. Bukauskienė.
Žarėnuose, po šv. Mišių sugužėjusius į Kultūros centrą senjorus, pasitiko skambi V. Petrausko vadovaujamos kaimo kapelos “Žara” muzika. Renginyje  vietos žmonių šiltai sutikta Vilija Bačionienė, “ žarėniškė “, ir Danutė Popovič, atvežusios dovanų bendruomenės senjorams. Paulina Tilvikienė žarėniškius pavaišino savo obuolių pyragu. Vietos gyventojai atvirai išsakė savo nuogąstavimus dėl vykdomos rajono kultūros įstaigų tinklo reformos,  prašė perduoti šią informaciją rajono vadovams.
Konstitucijos egzamine spalio 1 d. Telšių rajono savivaldybėje dalyvavo 3 klubo narės: Vilija Bačionienė, Inga Mikienė, Danutė Popovič. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad D. Popovič šiame etape laimėjo 1 vietą ir vienintelė pateko į antrąjį egzamino etapą. Neblogas Konstitucijos nuostatų žinias konkurse pademonstarvo ir dalyvavusios bičiulės.
Taip jau pasitaikė, kad po Pagyvenusiųjų žmonių dienos spalio 4-ąją minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Ta proga Gedrimų savarankiško gyvenimo namų gyventojus  aplankė moterų klubo narės Vilija Bačionienė, Nijolė Vaičekauskienė ir auksaspalvių retriverių veislės šunų augintoja Inga Mikienė. Ji pradžiugino šių namų žmones bendravimu su labai ramaus būdo augintiniais. I. Mikienė papasakojo ne tik apie šios veislės šunų savybes bei priežiūrą, bet ir apie naują, Lietuvoje dar tik besiskinančią kelią kaniterapiją – žmonių gydymą bendravimu su tam specialiai parengtais šunimis. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai noriai glostė, džiaugėsi, demonstravo švelnumą  šunims. Akivaizdu, kad tai buvo jiems tikrai malonus siurprizas, išlydėjo viešnias visu būriu ir prašė dar kartą užsukti. Inga Mikienė dar paliko gedrimiškiams ir maišą savo augintų ekologiškų daržovių.
Spalio 6 d. Telšių Žemaitės dramos teatre vyko iškilmingas Pagyvenusių žmonių dienos paminėjimas ir Jubiliatų, sulaukusių 70, 75, 80, 85, 90, 95,100 metų pagerbimas. Šioje šventėje dalyvavo daug partijos bičiulių, kurie atvyko ne tik paklausyti koncerto, bet ir pasveikinti. Vilija Bačionienė kartu su Telšių seniūnu Kaziu Lečkausku įteikė paruoštas dovanėles senjorams, sulaukusiems 75 metų. Taip pat su debiutiniu pasirodymu scenoje pasveikino NVO „Nesenstantis jaunimas“ romansų ansamblį. Klubo narė Danutė Mažeikienė dėmesiu ir dovanomis apdovanojo sulaukusius 70 –ies metų senjorus.
Sumanymų turime daug, o ir į mūsų Telšių rajono socialdemokračių moterų klubą jau kreipiasi, klausia, kviečia. Atrodytų, pagrįstai galime sakyti: „Pradžia - sėkminga“.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Danutė Popovič, LSDPMS Telšių rajono klubo narė

 

 

 

TOP