• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien90
Vakar129
Šią savaitę1013
Šį mėnesį6402
Viso914973

Dabar svetainėje 59 svečiai ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Politika. Valstybės valdymas ir šiuolaikinė moteris

Saulėtą spalio vakarą Lietuvos Respublikos Seimo narės socialdemokratės B.Vėsaitė, O.Leiputė susitikime su LSDMS Kauno klubo narėmis detaliai supažindino susirinkusias su šiandieninėmis socialdemokratinės  politikos aktualijomis ir naujienomis iš Lietuvos Respublikos Seimo: jaunimo užimtumo didinimas, socialinės atskirties mažinimas, moters, kaip aktyvios politikės, visuomenininkės ir bendruomenės kūrėjos, šeimos vertybių saugotojos ir gynėjos vaidmens didinimas, įtakojant vyriausybės ir vietinės savivaldos sprendimus.

Politika – valstybės valdymo teorija ir praktika, žmonių gyvenimo visuomenėje organizavimo ir nuolatinio reguliavimo veikla, apibrėžiant kas, ką, kada ir kaip duoda ir gauna.
Todėl labai svarbus ir nuolatinis glaudus bendradarbiavimas tarp valstybinių institucijų ir vietos bendruomenių. Tai ypač svarbu dabar Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungai bei ruošiantis artėjantiems Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europarlamento rinkimams.
LSDMS Kauno klubo pirmininkė Neringa Zaveckienė pažymėjo, kad kartais net įžvalgiausia vyro politiko akis nemato, kur baigiasi politika ir prasideda įstatymas ir kas geriau nei moteris - asmenybė moka ir gali pasiekti jėgų pusiausvyrą. Todėl, visuotinai pritarus susirinkusioms Kauno socialdemokratėms, pasiūlė kelti Birutės Vėsaitės kandidatūrą į ES Parlamento rinkimus nuo LSDMS Kauno klubo, nes Birutė Vėsaitė – LSDMS įkūrėja ir ilgametė pirmininkė. Tai asmenybė, kuri turi ilgametę patirtį darbo ne tik Kauno savivaldoje, bet ir Lietuvos Respublikos Seime, dirbusi ES Parlamente. Daug metų aktyviai dirbanti su visomis Lietuvos  moterimis įvairiuose Lietuvos regionuose. Ypatingai daug dirbo Kauno mieste ginant moterų teises, nepriklausomai nuo jų socialinio statuso, aktyviai kovojant už jų socialines, ekonomines ir politines išgyvenimo garantijas  kasdien, neskaičiuojant savo asmeninio laiko.
Kauno VŠĮ ,,Moters pagalba moteriai’’ vadovės Ernestos Butkuvienės ir psichologės Aušrinės Krikščionaitienės  šiandieninis susitikimas – diskusija yra puikus glaudaus bendradarbiavimo tarp Kauno socialdemokračių  su vietos bendruomenės pavyzdys. Šio pristatymo - diskusijos metu buvo ypač akcentuota būtinybė eilinės, fizinį, psichologinį, ekonominį ir socialinį smurtą patiriančios moters būti išklausytai, išgirstai ir apsaugotai ne tik šeimos narių, greta esančių kaimynų, bičiulių, bet ir Lietuvos valstybės pareigūnų, imantis tiesioginių visokeriopo smurto prevencijos priemonių (sulaikant ir izoliuojant smurtautoją, bei leidžiant ir tvirtinant naujus įstatymus bei teisės aktus). Taip  moteris įgytų naujų žinių, jėgų ir galimybių kardinaliai teigiama linkme pakeisti savo ir savo vaikų asmeninius gyvenimus.
Bendruomeniškumo skatinimas, tiesiant pagalbos ranką šioms moterims yra psichodinaminė grupė, kurioje dalyvaudamos moterys geriau supranta ir pažįsta save bei savo artimuosius. Taip pat pagalbos moterims linija, kurioje savanorės visokeriopai aktyviai dalyvaudamos padeda išspręsti daugybę kasdieninių šoko ir bėdų ištiktų moterų psichologinių ir kasdienės būties problemų.
Baigiant susitikimą VDU politikos mokslų bakalaurė Agnė Adomaitytė savo pristatyme ,,Kas yra politika?’’ akcentavo, kad politika yra nuo Antikos laikų žinoma kaip valstybės valdymo menas. Santykis tarp politikos ir meno nuolat kinta, bet visuomet išlieka aktualus ieškojimas sąlyčio taškų bei priešpriešos.
Svarbiausia, kad geriausia politikos valdymą išmano šiuolaikinė moteris politikė, kurianti savo esybe, savo sprendimais naująjį žmogiškąjį ,,aš’’, kardinaliai keičiant iki šiol galiojusį ir reikia pripažint, gerokai senstelėjusį, vienpusišką vyrišką požiūrį. Taigi valstybinės politikos ateitis priklauso tik  moterims ir tik nuo jų.
Sėkmės  socialdemokratėms artėjančiuose rinkimuose.

 Daugiau nuotraukų galite pamatyti čia.

 

 

TOP