• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien70
Vakar157
Šią savaitę227
Šį mėnesį1948
Viso1098072

Dabar svetainėje 85 svečiai ir narių nėraRenginiai ir naujienos

LSDMS tarybos posėdis mieste prie upės vingio

Šeštadienį, LSDMS tarybos posėdis, Mažeikių klubo pirmininkės Rūtos Matulaitienės kvietimu įvyko Mažeikų viešojoje bibliotekoje. Po gausių sveikinimų ir palinkėjimų Lietuvos Respublikos Seimo narė Raminta Popovienė apžvelgė visai Lietuvai ir atskiriems regionams svarbias politines aktualijas, atsakinė į moterims aktualius klausimus. LSDMS pirmininkė Orinta Leiputė  pristatė kandidatų į savivaldybių tarybas parinkimo, iškėlimo ir sąrašo sudarymo, bei kandidatų iškėlimo į Europos sąjungos parlamentą ir LR Prezidentus tvarkas. Tarybos posėdyje Europos parlamento narė, LSDMS tarybos narė Vilija Blinkevičiūtė vienbalsiai iškelta kandidate į LR Prezidento postą.

"Labai svarbu, kad artėjančiuose Savivaldybių rinkimų sąrašuose būtų kuo daugiau aktyvių ir kompetetingų moterų. Tam reikia ruoštis dabar ir nelaukti kol Jus pasiūlys vyrai, o siūlykite pačios " - kalbėjo pirmininkė Orinta Leiputė.

Posėdyje aptarti ir kiti probleminiai klausimai. "Seksualinis priekabiavimas pripažįstamas viena opiausių diskriminacijos dėl lyties problemų ir laikomas šiurkščiu žmogaus teisių pažeidimu, viena iš smurto prieš moteris formų" - taip savo pranešimą pradėjo LSDMS pirmininkės pavaduotoja Margarita Jankauskaitė ir aptarė dar vieną labai svarbią problemą - smurtą prieš moteris.  LSDMS narės aktyviai dalyvauja organizuojamuose įvairiuose renginiuose, skirtuose atkreipti dėmesį į šią problemą ir ją spręsti. Nuo vasario 1 d. startuoja praktinių mokymų ciklas: „Smurtas artimoje aplinkoje: kodėl apie tai svarbu kalbėti?".  LSDMS pirmininkės pavaduotoja, LSDP Vilniaus skyriaus pirmininkė Auksė Kontrimienė aptarė smurto prieš moteris pagalbos programas savivaldybėse. Taip pat posėdžio metu buvo nutarta aktyviai dalyvauti tarptautinėje socialinėje akcijoje „Vienodas atlyginimas už tą patį darbą", siekiant atkreipti dėmesį į skirtingus moterų ir vyrų atlyginimus, bei su tuo susijusias pasekmes.

Pramoginėje dalyje moterys aplankė vieną didžiausių Mažeikių miesto kultūros židinį – Viešąją biblioteką. Darbuotojos papasakojo apie parodas, rengiamus susitikimus, parodė mažųjų skaitytojų erdvę. Mažeikių  muziejuje apžiūrėtos eksponuojamas unikalios parodos.

Daugiau nuotraukų rasite čia: facebook, google+, foto.delfi.lt, flickr.

 

 

TOP