• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien125
Vakar73
Šią savaitę198
Šį mėnesį2198
Viso1095185

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Ataskaitinė konferencija

Balandžio 28 dieną vyko Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos ataskaitinė - rinkiminė konferencija. Antrai kadencijai LSDMS pirmininke perrinkta Orinta Leiputė. Pavaduotojomis: Margarita Jankauskaitė, Indrė Kižienė, Auksė Kontrimienė, Rasa Kanašonkienė, Dainora Mineikienė, Vilma Mažeikienė, Modesta Petrauskaitė ir Birutė Vėsaitė. Atsakingąją koordinatore – Aurelija Lankelienė. Socialdemokratės aptarė pastarųjų dviejų metų veiklą, numatė gaires ateičiai. Giedrė Purvaneckienė išanalizavo ir pristatė moterų dalyvavimą savivaldos rinkimuose. Konferencijos metu suformuota nauja LSDMS taryba. Taip pat nuspręsta steigti LSDMS narių išrinktų į savivaldybių tarybas frakciją (išrinktos 77 moterys į tarybas), kurios pirmininkė – Birštono miesto merė Nijolė Dirginčienė. Siekiant užtikrinti lyčių lygybę socialdemokratės priėmė sprendimus ir teiks siūlymus LSDP pirmininkui, tarybai, suvažiavimui.
„ Socialdemokratės – didelė jėga partijoje. Ir mūsų tikslas netik keisti LSDP narių ir visos visuomenės požiūrį į moterų dalyvavimą politikoje ir visuomenei svarbių sprendimų priėmime, bet ir siekti lygių moterų ir vyrų teisių bei galimybių įgyvendinimo visuomenėje, šeimoje, politikoje, kultūroje, ekonomikoje ir kt. srityse. Mes skatinamame moterų lyderystę kiekvienoje savivaldybėje, privalome pasitelkiant politinius įrankius mažinti moterų ir vaikų skurdą, moterų ir vyrų atlyginimų, pensijų skirtumą, spręsti ir kitas problemas" - sakė Orinta Leiputė
Konferencijoje lankėsi ir moteris skatino būti pozityvių sprendimų lyderėmis kandidatas į Lietuvos Respublikos prezidentus Vytenis Povilas Andriukaitis. Europos Parlamento narė ir Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sveikindama konferencijos dalyves akcentavo EP priimamų sprendimų svarbą visų žmonių gyvenimo kokybės gerinimui ir socialiniam teisingumui. Seimo narės Rasa Budbergytė ir Raminta Popovienė, įvertindamos dabartinę patirtį iškėlė LSDMS ambicingus tinklus t.y., kad socialdemokratų išrinktų 2020 metų Seimo rinkimuose ne mažiau penkiasdešimt procentų sudarytų moterys, o LSDP pirmininko pavaduotojas Algirdas Raslanas siūlė, kad visose valdymo struktūrose būtų siekiama lyčių lygybės ir rotacijos principų.

TOP