• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien102
Vakar129
Šią savaitę1025
Šį mėnesį6414
Viso914985

Dabar svetainėje 153 svečiai ir narių nėraRenginiai ir naujienos

LSDMS Prienų klubo vasaros palydėtuvės

https://lh6.googleusercontent.com/-PItCD5b42DA/UlAHq4--zcI/AAAAAAAABXw/ST_AanW3Cag/s337/543660_333598713376251_2024000572_n.jpgRugiai dainuoja, supa vaikus savo,/Augina duoną mums gyvenimo versmėj,/O ji kasdien ant mūsų stalo/ Pakvipusi rugiagėlėm ir ajerais./ Kiekvieną dieną pradedam malda ir duona./ Mažam jos kepalėly skamba vyturio giesmė, /Į ją sudėta meilė, išmintis senolių,/ Visa lietuviško gyvenimo prasmė./Branginkime  mažiausią trupinėlį,/Riekelėj kiekvienoj alsuoja protėvių dvasia./Tokia kvapni ir apgiedota/Išliks ji mūsų praeities ir ateities laike. (Ona Mozūraitienė)

https://lh5.googleusercontent.com/-m9NZtSAAnC0/UlAHq6dhK5I/AAAAAAAABYA/ZTY2zxLtxIU/s640/img_1096.jpg2013 metų rugpjūčio 28 – osios dienos popietę LSDMS Prienų klubo moterys dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias iki stalo”. Šią edukacinę programą organizavo muziejininkės Anelė Razmislavičienė ir Roma Jotautienė. Moterys dalyvavo duonos kepimo procese ir duonos pagerbimo ritualuose. 
Tai  praktinė pažintinė programa, kuri vykdoma artimoje  autentiškai XIX a. mūsų krašto valstiečio trobai aplinkoje. Moterys ne tik stebėjo duonos kepimo procesą, bet ir jame dalyvavo: pačios formavo užminkytos duonos kepalėlius, išsikepė ir iš muziejaus išsinešė savo duonutę.
Kol duona kepė, dalyviai buvo supažindinti su ilgu duonos keliu, - nuo rugio pasėjimo iki iškeptos duonelės padėjimo ant stalo. Taip pat šiame renginyje buvo pasveikintos gimtadienius švenčiančios moterys. Buvo aptarta tolimesnė LSDMS Prienų klubo moterų veikla.
LSDMS Prienų klubo pirmininkė Danutė Mozūrienė nuoširdžiai dėkoja renginio rėmėjams, Seimo nariui Andriui Palioniui, Prienų krašto muziejui, muziejininkėms Anelei Razmislavičienei ir Romai Jotautienei, Vilmai ir Arūnui Vaidogams ir visoms moterims, kurios dalyvavo šiame renginyje.
 
Aurelija Mozūraitė

 

 

 

TOP