• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien56
Vakar59
Šią savaitę231
Šį mėnesį2472
Viso1092358

Dabar svetainėje 240 svečiai ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Smurtas artimoje aplinkoje: kodėl apie tai svarbu kalbėti?

LSDMS Kupiškio klubo pirmininkė Vilma Mažeikienė ir klubo narės  norėdamos ugdyti kuo didesnį visuomenės nepakantumą smurtui, kad visuomenė gebėtų atpažinti smurto apraiškas ir padėti smurto aukoms, šeštadienio popietę kvietė miesto gyventojus į paskaitą.

Ne vienas mano, kad smurtas būna tik fizinis. Jis gali reikštis įvairiomis formomis ir prasideda kur kas anksčiau nei išryškėja mėlynės. Siekdamas daryti poveiki, smurtaujantis asmuo naudoja įvairias galios ir kontrolės strategijas.

"Statistikos departamento duomenimis per 2017 metus policijoje yra registruota beveik 48 tūkstančiai įvykių susijusių smurtu artimoje aplinkoje, beveik 11 tūkstančių registruotų nusikaltimų ir per 8 tūkstančius yra nukentėjusių nuo smurto artimoje aplinkoje. Šie skaičiai rodo, kad kas trečia moteris patiria smurtą." - sakė LSDMS pirmininkė Orinta Leiputė. "Daugelis patyrusių smurtą moterų niekur nesikreipia pagalbos, maždaug pusė jų nežino, net kur kreiptis. Kas trečia moteris dar nesuvokia smurtavimo kaip nusikaltimo, bijo susidorojimo, pasmerkimo ir pažeminimo." - mokymų metu akcentavo  LSDMS pirmininkės pavaduotoja Margarita Jankauskaitė.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

 

TOP