• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien777
Vakar762
Šią savaitę3409
Šį mėnesį5514
Viso749862

Dabar svetainėje 199 svečiai ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Moterų klubas-tarp meno ir nominacijų

LSDMS Jurbarko rajono Moterų klubas, vadovaujamas Vidos Rekešienės, sausio-  kovo mėnesiais  aktyvino  moterų socialinį, kultūrinį gyvenimą, domėjosi moterų organizacijų veikla Jurbarko rajone.

Pažintinė, kultūrinė ir edukacinė veikla. Sausio 29 dieną  Moterų klubas lankėsi V. Grybo memurialiniame muziejuje. Buvo įdomu klausytis nuoširdaus  muziejaus direktorės Rasos Grybaitės pasakojimo apie svarbiausius bei tragiškiausius skulptoriaus V. Grybo gyvenimo bei kūrybos etapus, susipažinti su fotodokumentais, asmeniniais daiktais, liaudies medinėmis skulptūromis.  Buvusiose skulptoriaus dirbtuvėse ekskursantes sužavėjo  LDK Vytauto, Simono Daukanto, Angelo ir Nukryžiuotojo skulptūros. Įdomu buvo susipažinti ir su   skulptūrinių paminklų projektais, portretais,  bareljefais, piešiniais, eskizais, keramikos darbais, skulptoriaus darbo įrankiais ir rūbais. Moterų klubo narės šalia muziejaus esančioje dailės studijoje dalyvavo praktiniame edukaciniame seminare ,,Stiklo juvelyrika‘‘, šį užsiėmimą vedė muziejaus muziejininkė-edukatorė Gabija Viduolytė. Moterys kelias valandas gaminosi papuošalus iš stiklo, džiaugėsi savo meniniais sugebėjimais, atradimais, bendravo,diskutavo apie tikrovės ir meno santykį.

Vasario 2 dieną Moterų klubas vyko į nacionalinį Kauno dramos teatrą, kur stebėjo spektaklį ,,Laimingi‘‘ pagal F. Šilerio dramą,, Klasta ir meilė‘‘, nors spektaklio veiksmas vyksta istorinėje epochoje, tačiau jo idėjos išlieka aktualios ir šiandieniniam žmogui. Pagrindinis konfliktas čia vyksta tarp dviejų pasaulių – politinio, kur vienintelė nenuginčijama vertybė yra poreikis būti galingam ir užimti aukštas pareigas, ir žmogaus orumo bei garbės pasaulio, kurį valdo humanistinės vertybės.

Kovo 8 dieną klubo narės, pakviestos LSDP pirmininko A. Butkevičiaus,  vyko į nacionalinį operos ir baleto teatrą, į baletą,,Kopelija‘‘, sukurtą žymaus pasakininko E.T. A. Hoffmano kūrinių motyvais.

Tai spektaklis apie žmogaus vienatvę,  jautrią sielą, kurią gali užvaldyti didžiulės meilės aistros. Baletas šokio judesiu nukelia į fantastikos ir nuojautų pasaulį, karnavališkos scenos, spalvų žaismas sukuria mistinę nuotaiką, atskleidžia realaus ir fantastinio pasaulio santykį.

Nepamiršo ir moterų problemų. Nors pirmosios Lietuvos moterų organizacijos susikūrė atgavus nepriklausomybę ir šiandien jos veikia visuose Lietuvos miestuose bei daugelyje rajonų, kaimo bendruomenių, tačiau jų veikla, teikiama pagalba moterims yra itin būtina šiuolaikinėje visuomenėje, išgyvenančioje vertybinę krizę. Vasario 28 dieną Moterų klubas lankėsi Jurbarko moterų užimtumo ir informacijos centre, kurio įkūrėja ir direktorė yra Nijolė Adomaitienė. Šis centras  kviečia kiekvieną moterį dalyvauti jų veikloje. Domisi moterų problemomis.

Čia yra organizuojami socialiniai bei edukaciniai projektai, moterų savipagalbos grupės, teikiama psichologinė pagalba, vedamos paskaitos, mokymai, kursai, vykdoma švietėjiška veikla. Direkorė N. Adomaitienė, kuri jau 13 metų padeda Jurbarko rajono moterims integruotis į darbo rinką ir socialinį gyvenimą, teigia, jog šiandien dar  vis yra nemažai moterų, kurioms stinga motyvacijos, pasitikėjimo savimi, noro tobulėti. Pasak direktorės, stipri moteris - stipri bendruomenė.  Likimo nuskriaustos, patyrusios smurtą, neturinčios darbo ir lėšų ar elementarių žinių apie jas ginančius įstatymus moterys yra laukiamos Jurbarko moterų užimtumo ir informacijos centre. Direktorė džiaugiasi tomis moterimis, kurios po mokymų įsidarbina, pajunta savo tikrąją vertę. Moterų centro misija - integruoti moteris į darbo rinką. Kartais reikia ne vieno ilgo pokalbio, kad moteris patikėtų savo jėgomis, tobulėtų.

Centre įgyvendinta daugybė projektų: ,,Geriau darbas nei pašalpa‘‘( 2012-2014 m.), ,,Lankstus darbo organizavimas šeimos sėkmei ir ekonomikos plėtrai‘‘( 2011-2012 m.), ,,Moterų socialinio mobilumo skatinimo modelis“( 2009-2012 m.), Jurbarko rajono savivaldybė,,Lyčių lygybė- kelias pilietinės visuomenės link‘‘(2008 m.), ,,Smurtas šeimoje- visuomenės rūpestis‘‘( 2007m.) ir kt. Vienas iš svarbesnių  organizuotų projektų – NEDELSK ( 2003-201 2m.). Moterų klubo narės įdėmiai išklausė nuoširdaus N. Adomaitienės pasakojimo apie centro įkūrimo istoriją, pastatų remontą, bendradarbiavimą su kitomis moterų organizacijomis, socialiniais partneriais.

Apsilankiusios moterų centre suvokė, jog svarbu yra domėtis moterų problemomis, lygiomis galimybėmis, plėsti savo akiratį. Vienas iš Moterų klubo svarbiausių tikslų irgi yra aktyvinti moterų socialinį, kultūrinį, politinį gyvenimą.

LSDMS Jurbarko rajono Moterų klubas dar gruodžio mėnesį įsteigė nominaciją ,,Metų moteris‘‘ ir domėjosi įvairių su moterimis susijusių centrų veikla Jurbarko rajone. Šią nominaciją už nuoširdų ilgametį darbą, sprendžiant moterų problemas, įteikė Jurbarko moterų užimtumo ir informacijos centro direktorei Nijolei Adomaitienei.

Renata Matuzienė

http://lsdp.lt/mimages/News/images/4985/700/525/gallery  http://lsdp.lt/mimages/News/images/4986/700/525/gallery

 

TOP