• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien67
Vakar157
Šią savaitę224
Šį mėnesį1945
Viso1098069

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Turime siekti, kad moterys norėtų būti politikoje

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga kiekvieną tarybos posėdį organizuoja vis kitoje apskrityje. Juose dalyvauja LSDMS tarybos narės ir tos apskrities visų klubų  atstovės. Pirmasis šios kadencijos  posėdis vyko Tauragėje, o lapkričio 18 dieną – Elektrėnuose (Vilniaus apskritis). Sulaukėme ir svečių. Dalyvavo LSDP Pirmininkas Gintautas Paluckas, LSDP atsakingasis sekretorius Linas Jonauskas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Sysas, Seimo narė Dovilė Šakalienė, LSDP Elektrėnų skyriaus pirmininkas Arvydas Vyšniauskas. Į posėdį susirinkusias LSDMS nares ir svečius sveikino LSDMS Elektrėnų  klubo pirmininkė Rasa Kanašonkienė ir LSDMS Vilniaus apskrities koordinatorė Alina. Lavris.  Tarybos posėdžio metu įsteigtas  LSDMS Šalčininkų klubas. Patvirtinta klubo pirmininkė Asta Jasionienė. LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas apžvelgė politinę situaciją ir nemažai dėmesio skyrė LSDP Manifestui: „ Šis dokumentas skirtas diskusijoms su  visais, kuriems rūpi, kaip gyvensime rytoj" - kalbėjo Gintautas Paluckas. Mes, socialdemokratai, esame šios visuomenės dalis, siekiame ne tik atsinaujinti patys, bet ir suburti visą šalį naujam politiniam etapui. Mums, kaip ir kiekvienam piliečiui, rūpi, kad nei vienas savo šalyje nesijaustų atstumtas ir nereikalingas, kad visos šeimos būtų remiamos, kad kiekvienas vaikas būtų aprūpintas ir saugus, kad kiekvienas gyventojas turėtų orią senatvę. Tai užtikrinti gali tik kokybiškas ir visuotinai prieinamas švietimas, sveikatos apsauga, remiama kultūra bei sportas, teisingi bei skaidriai perskirstomi mokesčiai.

"Turiu vilties, kad Lietuva po truputį tampa valstybe, kurioje moteris pripažįstama kaip žmogus “ - susirinkusioms moterims teigė Lietuvos Respublikos Seimo narė Dovilė Šakalienė. Nemažai dėmesio savo kalboje parlamentarė skyrė kovai su smurtu prieš moteris, taip pat pakvietė į konferenciją, skirtą šiai temai.

" Lietuvos gyventojai už sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvoje vidutiniškai primoka 30 procentų, kai tuo tarpu ES vidurkis yra 15 procentų. Sveikatos apsaugos ministerija bando daryti tvarką vaistų kompensavimo srityje, bet akivaizdžiai matosi taupymas.  Kieno sąskaita yra bandoma sutaupyti?" - opią problemą diskusijų metu  išsakė parlamentarė Rasa Budbergytė.

Diskusijų metu Europos Parlamento narė, LSDMS narė Vilija Blinkevičiūtė ragino realiai pamatyti situaciją partijoje. LSDP kaip niekada švari ir susitelkusi, tačiau reikalingas viešas atsakas visuomenei – socialdemokratų gretos nuolat auga,  o tai kad į socialdemokratų gretas jungiasi jauni žmonės rodo, kad jiems artimos socialdemokratinės idėjos. Jų gyvenimo startui reikia daugiau jėgų, paramos, palaikymo. Žiniasklaidoje formuojama nuomonė, kad partiją palieka nemažai narių,  ši informacija negali kenkti ar kaip nors paveikti mūsų bičiulius. "Mūsų, socialdemokratų, idėjos ir mintys yra socialiai teisingos ir mes aktyviai ieškom kelių savo darbų realizacijai." - posėdyje kalbėjo Vilija Blinkevičiūtė.

 LSDMS pirmininkė Orinta Leiputė kalbėdama atkreipė dėmesį, kad socialdemokratės jau daug metų bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, tačiau šią veiklą reikėtų aktyvinti ir veikti kiekvienoje savivaldybėje. Taip pat akcentavo, kad mes turime galimybę keistis idėjomis, informacija, nes tai padėtų inicijuoti ar priimti teisingesnius sprendimus. LSDMS tarybos posėdyje diskutavome dėl kandidatų kėlimo 2019 metų savivaldos rinkimams tvarkos projekto. Manome, kad nebūtų daugiau kaip du vienos lyties atstovai einantys iš eilės, tai sąlygotų proporcingesnį sąrašą. . Jeigu skyriuje trūksta moterų, tai skyrius turi kreiptis į LSDMS klubą, esantį skyriuje.  "Skyriuose tikrai yra daug aktyvių moterų, kurios gali ir turi būti sąrašuose"  - kalbėjo Orinta Leiputė. LSDMS tarybos narė Vilma Vaitiekūnaitė atkreipė dėmesį, kad mes turime siekti „užtrauktuko principo“ t.y. kas antras kitos lyties. Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Sysas kalbėdamas prisiminė su kokiomis problemomis susidūrė rinkimų štabas praėjusių rinkimų metu, pateikė pavyzdžius, kaip viename kandidatų sąrašo dešimtuke buvo 9 moterys ir 1 vyras.

Aptarėme ir dar vieną labai svarbią problemą - smurtą prieš moteris. LSDMS narės aktyviai dalyvauja šiuo laikotarpiu organizuojamuose įvairiuose renginiuose, skirtuose atkreipti dėmesį į šią problemą ir ją spręsti. O pačios organizuojame Juodojo protesto akcija "NE - smurtui prieš moteris". LSDMS pirmininkės pavaduotoja Modesta Petrauskaitė posėdžio dalyviams  pristatė šios akcijos  idėją.  Vilma Vaitiekūnaitė pakvietė dalyvauti  ir Baltojo kaspino akcijos renginiuose .

Atsakingasis sekretorius Linas Jonauskas posėdžio metu  pristatė pranešimą  "Organizacijos vystymas". Pranešėjas apžvelgė tokias temas kaip: vidinė ir išorinė komunikacija, struktūra ir kokias būdais mes turime siekti pergalės artėjančiuose rinkimuose.

Posėdyje buvo diskutuota ir kitomis aktualiomis temomis: kokiais renginiai LSDMS galėtų atšvęsti Lietuvos 100, prisiminta, kad kitais metais sukanka 100 metų, kai  moterys  iškovojo teisę balsuoti. LSDMS pirmininkės pavaduotoja Margarita Jankauskaitė papasakojo nevyriausybinio sektoriaus planuojamas iniciatyvas  bei pakvietė socialdemokrates siūlyti savo idėjas.
     

TOP