Renginiai ir naujienos
Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga ragina vetuoti šeimos stiprinimo įstatymą kaip diskriminuojantį dalį šeimų
Lietuvos Respublikos Seimas spalio 19 d. priėmė Šeimos stiprinimo įstatymą, kuriame įtvirtinamos diskriminacinės nuostatos. Šiam įstatymui įsigaliojus, jis didelę įtaką turėtų ir tolimesnei kovai su smurtu artimoje aplinkoje bei smurtu prieš moteris. Toks vienų šeimų iškėlimas aukščiau kitų, turėtų neabejotinos įtakos ir įvairioms priemonėms, kalbančioms apie lyčių lygybę bei šeimos politikos, vaikų teisių įgyvendinimui, švietimo nuostatoms ir kovos su smurtu šeimoje programų įgyvendinimui.
Įstatymas prieštarauja Konstitucijai, Europos Žmogaus teisių Konvencijai, ir kelia klausimų dėl bažnyčios ir valstybės atskyrimo principo įgyvendinimo.
Teikiant pagalbą ir paslaugas šeimoms pagal šį įstatymą, būtų diskriminuojamos šeimos, kuriose dėl vienos ar kitos priežasties nėra vyro ir moters papildomumo – vienišų tėvų šeimos, išsiskyrusios motinos, našlės ir t.t. Tokia diskriminacija prieštarauja LR Konstitucijai ir Europos Žmogaus Teisių Konvencijai.
Šeimos stiprinimo įstatymu siekiama „stiprinti šeimos institutą, įtvirtinti šeimos politikos įgyvendinimą užtikrinančias institucijas.“. Numatytos institucijos: Nacionalinė šeimų taryba, Šeimos politikos komisija, savivaldybių šeimos komisijos.
Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga pasirašė ir paragino kitas organizacijas pasirašyti peticiją dėl šio įstatymo, taip pat prisidėjome prie raginimų pasirašyti dekretą "Dėl Lietuvos Respublikos Seimui ratifikuoti Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo".