• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien46
Vakar77
Šią savaitę46
Šį mėnesį3946
Viso1078295

Dabar svetainėje 293 svečiai ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Socdemių akademija: Kaip AŠ ir TU galime padėti partijai laimėti rinkimus?

Simboliška, kad iki Prezidento rinkimų likus mėnesiui, o iki rinkimų į Europos Parlamentą šiek tiek daugiau, „Socdemių akademijos“ klausytojai balandžio 10 d. susibūrė padiskutuoti apie rinkimus. LSDP Vilniaus skyriaus "Naujoji Vilnis" grupės pirmininkas Gediminas Minelga pakvietė įdomų lektorių filologijos mokslų daktarą, prancūzų kalbos ir tarnybinio etiketo specialistą Miroslavą Stasilo supažindinti su tyrimų rezultatais.
Prezentacijos „Kuo norime būti ir kuo iš tikrųjų esame: kandidatų į valstybės vadovo postą įvaizdžio formavimas prezidento rinkimuose?“ pagrindas - 2012 m. sausio 30 d. Mirolavo Stasilo apginta Prancūzijos Universitete "Paris - Est" disertacija "Politinio diskurso žanras Lietuvoje ir Prancūzijoje, politikų įvaizdžio kūrimas: viešieji kandidatų ir išrinktų prezidentų pasisakymai, paskelbus rinkimų rezultatus (1993 - 2009)" (Genre de discours politique en France et en Lituanie, éthos des politiciens: déclarations et interviews des candidats élus et des candidats vaincus consécutives aux résultats des élections présidentielles [1993 - 2009]).

Lektorius lygino Prancūzijose ir Lietuvoje vykusias rinkimines kampanijas, kandidatų kalbas, kalbėjo apie įvaizdžio kūrimą ir svarbias detales, kurios gali būti lemtingos siekiant pergalės.
„Šiuolaikinės politikos suvokimas yra problematiškas, nes politinio gyvenimo įvykiai tampa banalūs. Televizija tapo faktoriumi, kuris mums padeda suprasti politikos ir politiko svarbą visuomenei. Modernių politinių lyderių pasisakymai primena reklamą, kurios pagrindinis tikslas - patikti ir pritraukti dėmesį. Kitas faktorius - skaičiai. Paskutinieji prezidento rinkimai Lietuvoje pasižymėjo būtent tikrų debatų nebuvimu ir sociologinių apklausų įtaka rinkėjų apsisprendimui“, - kalbėjo filologijos mokslų daktaras M.Stasilo.
Pasak jo šiuolaikinė politika suvokiama kaip objektas, į kurį norima arba reikia žiūrėti, ir nebe dalykas, kuris sugeba iš tikrųjų kalbėti arba veikti realų gyvenimą. Politikos "suestetinimas" primena, kad ryšys tarp politikos ir visuomenės yra emocionalus. Vis dažniau apeliuojama į rinkėjų emocijas, siekiant konkrečių pragmatinių tikslų, bet vis labiau nutolstama nuo emocionalumo pasisakymuose.
„Dešiniosios partijos lyderis N. Sarkozy, pavyzdžiui, laimėjo 2007 m. rinkimus prieš S. Royal antrame ture, kadangi sugebėjo prisistatyti kaip mokantis valdyti situaciją, savo emocijas ir jausmus. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie paskutiniuosius prezidento rinkimus Lietuvoje: D. Grybauskaitė laimėjo prieš kitus kandidatus, kadangi ji buvo suformavusi šaltakraujiškos, griežtos ir teisingos moters įvaizdį“, - pastebėjo lektorius. O jo prognozės, kas laimės 2014 m. Prezidento rinkimus buvo labai diplomatiškos. „Laimės stipriausias kandidatas“, - šypsojosi M.Stasilo.
Nors auditorijoje nebuvo abejojančių, kad stipriausias kandidatas yra LSDP kandidatas Zigmantas Balčytis, bet antrosios lektorės Ministro Pirmininko patarėjos, LSDMS pirmininkės pavaduotojos  Auksės Kontrimienės prezentacija „Kaip AŠ ir TU galime padėti partijai laimėti rinkimus?“ sukėlė gana karštą diskusiją apie vidinį partijos bičiulių nusiteikimą ir motyvaciją. Į diskusiją įsijungė ir „Socdemijos akademijos“ svečias garsus politologas istorikas Antanas Kulakauskas, kuris turėjo pagrįstų pastebėjimų dėl partijos ideologijos ir kandidato rinkiminės programos.

„Socdemių akademijos informacija
Nuotraukos: Valdo Šereikos

 

 

 

TOP