Renginiai ir naujienos

Draugystė sklindanti iš širdies

https://lh6.googleusercontent.com/-itHEaylrYxE/UmQxfX-8NPI/AAAAAAAABkI/h7ZamEjX-tk/s640/9989_692101170801222_180718548_n.jpgKai tapytojas ruduo nutapė savo spalvomis visa, kas supa gamtoje, į tradicinę neįgaliųjų šventę „Draugystė sklindanti iš širdies“ sukvietė jiezniškiai su jų bendruomenei vadovaujančia ir LSDMS Prienų klubo pirmininkės pavaduotoja energingąja Augenija Stoškuviene.
Šventę pristačiusi Jiezno KLC direktorė  ir LSDMS Prienų klubo narė D. Vertinskienė priminė, kaip bendrą draugystės renginį surengti prieš kelis metus pasiūlė Kauno aklųjų ir silpnaregių draugija. Jie tąkart parodė įspūdingą programą ir šiltai bendravo su Jiezno bei Stakliškių neįgaliųjų draugijos nariais. Ir ši šventė tapo tradicine. D. Vertinskienė minėjo žmones, kurių dėka šventė tęsiama.

Tai: LSDMS Prienų klubo narės S. Kimbirauskienė, V. Urbanavičienė,ir bendruomenės nariai G. Švenčionis, A. Bajorienė. Ypatingai pasidžiaugė naujai išrinkta, aktyvia neįgaliųjų draugijos pirmininke  ir LSDMS Prienų klubo pirmininkės pavaduotoja  A. Stoškuviene.  Į šventę atvyko Jiezno parapijos klebonas R. Bičkauskas, seniūnas A. Bartusevičius, svečiai, neįgaliųjų draugijų atstovai iš Veiverių, Pakuonio, Balbieriškio, Stakliškių. Gražią programą atvežė ir gerą nuotaiką dovanojo Jonavos neįgaliųjų draugijos humoristinė grupė „Rykštė“ (vad. A. Bartkevičienė). „Rykštės“ vadybininkas, ir žinoma, labai geras aktorius scenoje, Vytas Pranas Jurkonis sakė, kad su Jieznu jį riša tetulytė Domicelė Urnavičienė, jos vyras Kostas ir dauguma pažįstamų, nes pats kilęs iš netolimo Sobuvos kaimo. Smagu netikėtai sutikti nematytą žmogų, kuris iškart artimu patampa, prasitaręs, kad per Žolinę atšventė jam gero žmogaus – Adalės Raižienės 90 – metį Pieštuvėnuose... V. P Jurkonis dėkojo seniūnui už pakvietimą, įteikė simbolinį  jonaviškių duonos kepalą bendruomenės pirmininkei Augenijai ir linkėjo, kad „sveikata gera būtų, kad visi turėtume pasitikėjimą: „aš esu to vertas; aš tai galiu“. Jiezno seniūnas A. Bartusevičius pasidžiaugė ir dėkojo, kad stipri draugija, vadovaujama Augenijos, sukvietė visus į gražią šventę, sakė, kad niekada nežinai rytojaus: „ Šiandien ruošiesi įkopti į aukščiausias pasaulio viršukalnes, o ryt gali neužlipti ant pirmos laiptelių pakopos. Tad tokia gi trapi ta riba tarp sveiko ir neįgalaus žmogaus“. Seniūnas įteikė padėkas draugijos nariams, kurių rankdarbiai puošė ilgą stalą ir traukte traukė akį juos apžiūrėti. Rankdarbių parodoje buvo galima išvysti darbus: A. Bajorienės, A. Pranckevičienės, J. Džervienės, B. Miknienės, A. Vinskienės,A.Lisauskienės, G. Švenčionio, LSDMS Prienų klubo narių: V. Urbanavičienės, A. Bučienės, A. Stoškuvienės, V.Ivanauskienės, S.Kimbirauskienės.
Renginio „krikštatėviams“ LSDMS Prienų klubo narei D. Vetinskienei,  Jiezno seniūnui A. Bartusevičiui, Stakliškių seniūnijos atstovei R. Radžiukynienei atminimo dovanėles įteikė A. Stoškuvienė. O jas prieš renginį moterys labai kruopščiai ruošė, į kiekvieną įdėjo po dalelę širdies ir „patupdė“ po simbolinį drugelį, kuriame visos gyvenimo spalvos... Jiezno neįgaliųjų draugiją sveikino Veiverių grupės pirmininkė V. Butkevičienė, Pakuonio – J. Šilkaitienė, Balbieriškio – L. Šakočienė; Prienų ligoninės direktorė ir LSDMS Prienų klubo narė J. Milaknienė linkėjo nesirgti ir padovanojo simbolinę sveikatos gėlę – alijošių; gausus būrys LSDMS Prienų klubo moterų pasidžiaugė gražia draugyste ir bendradarbiavimu vykdant  akciją“Padovanok perskaitytą knygą“su Jiezno neįgaliųjų bendruomene.  LSDMS Prienų klubo pirmininkė D. Mozūrienė linkėjo bendravimo šilumos, sveikatos, džiaugėsi, kad draugijoje yra aktyvios moterys, kurios dalyvauja ir  LSDMS Prienų klubo moterų  veikloje, įsijungia į vykdomas akcijas. Už pastovų rūpestį bendruomenės  pirmininkė ir LSDMS Prienų klubo pirmininkės pavaduotoja A. Stoškuvienė visų neįgaliųjų vardu dėkojo nuolatiniams rėmėjams ir padėjėjams: Seimo nariui A. Palioniui, J. Palionio labdaros ir paramos fondui, V. ir A. Vaidogams, Tarybos nariui kraštiečiui A. Šidlauskui, J. Palionienei, seniūnui, kultūros centro darbuotojams, „Retro“ kolektyvui, svečiams iš Jonavos,  parapijos klebonui R. Bičkauskui.
Jiezno KLC mišrus vokalinis ansamblis „Retro“ (Vad. D. Smolskienė) visiems susirinkusiems skyrė lyrišką programą. „Gražu yra viskas, į ką žiūrima su meile“, - į atliekamų romansų pynę apie meilę mintis įterpė ansamblio nariai H. Navickas, R. Jakutavičienė, sakiusi, kad meile būtina dalintis tarpusavyje. Dainavo puikus moterų Antaninos Bajorienės ir LSDMS Prienų klubo narės Ingridos Valentienės duetas. O visi drauge su ansambliu „Retro“ – romansus: „Tylūs armonikos tonai“, „Kadais palei mėlyną jūrą“, „Byra šaltos rasos“ ir kitus.
Prieš pradedant vakaronę, klebonas Rolandas Bičkauskas palaimino visų susineštas vaišes.  Dar ilgai vakarojo žmonės prie bendro stalo ir džiaugėsi gyvenimo spalvomis ir iš širdies sklindančia draugystės šiluma....

Daugiau nuotraukų rasite čia.

LSDJS  ir  LSDMS Prienų klubo narė Aurelija Mozūraitė