• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien208
Vakar496
Šią savaitę1300
Šį mėnesį4370
Viso1083102

Dabar svetainėje 238 svečiai ir narių nėra



Renginiai ir naujienos

Juodojo protesto iniciatyva: „Ne - smurtui prieš moteris”

Nenustebkite. Šeštadienį (lapkričio 25 d.) galite pamatyti juoduojančią socialinio tinklo Facebook sieną... Tai diena, kai norime atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris. Šią dieną profiliai ir užsklandos tampa juodi...

Šią dieną prašome pasidalinti tokiu tekstu:

85 proc. moterų patiria partnerio smurtą: visos aukos patiria psichologinį smurtą, kas antra moteris patiria ekonominį smurtą, kas trečia moteris bent kartą gyvenime patyrė seksualinį smurtą, 70 procentų atvejų fizinis smurtas anksčiau ar vėliau tampa moterų mirčių priežastimi.

Taip atrodo pasaulis be moterų.

Tai jūsų motinos, seserys, žmonos ir dukros. Tai - aš. Užkirsk kelią moterų mirtims. 

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga (LSDMS) kviečia visas moteris, Facebook vartotojas, pasikeisti savo pagrindinę (t. y. profilio) nuotrauką juoda užsklanda ir uždėti grotažymes: #StopVAW #BreakTheSilenceJoinTheFight #WorldWithoutWomen #FacebookBlackoutDay #LSDMS.

Tokiu būdu siekiame atkreipti dėmesį į aktualią pasaulio ir Lietuvos problemą – smurtą prieš moteris. Prisijungdamos prie europinio Facebook profilio „užtemdymo“ judėjimo (Women Blackout), siekiame parodyti, kaip mūsų visuomenė atrodytų be moterų (tų, su kuriomis yra žiauriai elgiamasi ir prieš kurias yra smurtaujama). Taip pat kviečiame pirmadienį lapkričio 27 dieną (pirmadienį) ir ateiti į darbą ar kitas viešas vietas juodai apsirengus. Solidarizuotis visoms moterims ir juoda spalva parodyti, kad mes, moterys, nesutinkam būti mušamos, ujamos, žeminamos ar kitaip diskriminuojamos. Pasaulis be moterų praranda spalvą.

Smurtas prieš moteris yra vis dar gajus reiškinys mūsų visuomenėje. Europos Sąjungos lygmeniu atlikti tyrimai rodo, kad kas trečia moteris ES yra patyrusi fizinį ar seksualinį smurtą. Lietuvoje skaičiuojama iki 30 tūkst. iškvietimų per metus dėl smurto artimoje aplinkoje, pradedama apie 11 tūkst. ikiteisminių tyrimų. Oficiali statistika rodo, kad kasmet daugėja smurtą patiriančių ar drįstančių apie tai prabilti moterų (2006 m. užregistruotos 448 smurto aukos, 2011 m. – 618 aukų, 2016 m. – 4319 aukų).

Smurtas artimoje aplinkoje paplitęs visuose visuomenės sluoksniuose, tačiau jis vis dar yra slepiamas, laikomas „šeimos gėda“, ypatingai jei smurtaujama pasiturinčiose ir savo įvaizdį visuomenėje saugančiose šeimose. Nors pagaliau LR Seime vis dažniau yra bandoma argumentais ir žiniomis grįsta politika užtikrinti teisės aktų priėmimą dėl žmogaus teisių įtvirtinimo ir saugojimo, bet šios pozityvios iniciatyvos dažnai lieka politinės darbotvarkės paraštėse arba priimti sprendimai aplenkia, ar net praktiškai nepaliečia, ne tik mūsų šalies regionų, bet dažnai ir didmiesčių. Kartais gali atrodyti kad žmogaus teisės Lietuvoje – paprasčiausias išsigalvojimas.

Visuomenę kviečiame ne tik paremti mūsų iniciatyvą, bet vis daugiau ir garsiau kalbėti apie diskriminacijos ir smurto prieš moteris problemas Lietuvoje ir pasaulyje. 

LSDMS info

TOP