• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien74
Vakar157
Šią savaitę231
Šį mėnesį1952
Viso1098076

Dabar svetainėje 112 svečių ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Juodojo protesto iniciatyva “Ne smurtui prieš moteris„ dienai pažymėti

Spalio 20d. dalyvavau PES Moterų atstovavimo komiteto posėdyje. Toliau bus tęsiama kampanija socialiniuose tinkluose „Lygus atlygis už tą patį darbą“ (atsakinga Aurelija Lankelienė). Kampanijos lapelius rekomenduojama klijuoti ant liftų durų (tai aliuzija į 50% -50% atlygį), o taip pat kalbėti apie tai žiniasklaidoje. Manau, kad praėjusios kadencijos Seime Socialdemokratų iniciatyva priimtas įstatymas viešai skelbti SODROS įmokas, atskiriant jas pagal lytį yra puikus įrankis, siekiant užtikrinti atlyginimų lygybę. Dar didesnė problema yra su moterų pensijomis. Vokietijoje skirtumas tarp moterų ir vyrų pensijų yra daugiau nei keturiasdešimt proc., Didžiojoje Britanijoje – trisdešimt aštuoni proc. Reikėtų pasiaiškinti, koks šis skirtumas yra Lietuvoje ir pradėti Pensijų skirtumo kampaniją(čia, žinoma, ateičiai).

Susirinkime Lietuvai buvo papriekaištauta dėl neratifikuotos Stambulo konvencijos.16 ES narių Konveciją jau ratifikavo. Socialdemokratės buvo įpareigojusios Rimantę Šalaševičiūtę atsakinga už Konvencijos lobizmą. Rimantei, palikus partiją, reiktų pagalvoti, kas galėtų tęsti šį darbą. Nemanau, kad aktyvias mūsų bičiules – Rimantę, Ireną reiktų eliminuoti iš Moterų Sąjungos veiklos. Priešingai – pirmos ištieskime joms ranką.
O dabar apie “juodojo protesto” kampaniją.Kaip žinote, lapkričio 25 yra ‘Ne -Smurtui prieš moteris „ diena. Socialistų internacionalo moterys( SIW) tą dieną siūlo pažymėti „juodojo protesto“ akcija, t.y. vienai dienai panaikinti savo profilius Facebooke, kt. socialiniuose tinkluose (women blackout on Facebook).
Aš manau, kad tai gera idėja, tačiau ją reikėtų patobulinti. O kas, jei kiekvienas klubas į savo svetainę įsidėtų mūsų bičiulių, apsijuosusių juodu audeklu, bendrą nuotrauką . Reikėtų pakalbinti nusifotografuoti ir vyrus, ypatingai skyrių pirmininkus. Jie galėtų laikyti plakatus, smerkiančius smurtą prieš moteris. Tokiomis nuotraukomis galėtume užtvindyti internetinę erdvę. Padiskutuokime apie tai, gal kas nors turi geresnių idėjų ir imkimės veiksmų.Socdemės, ypatingai šiuo metu, kai Partija pergyvena virsmą, turėtų būti labiau matomos ir girdimos.
Susirinkime Zita Gurmai -PESmoterų Prezidentė svarstė, kaip panaudoti moterų judėjimus, piliečių iniciatyvas savo politinei darbotvarkei. Kilo iniciatyva kurta Jaunųjų Feminisčių tinklką. Taip pat reikėtų paskirti bičiulę, atsakingą už feminizmą partijoje ir nusiųsti jos kontaktus Zitai.
 
Tiek naujienų ir minčių, kilusių po PES Moterų susirinkimo.
Bičiuliškai,
Birutė Vėsaitė
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

TOP