• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien66
Vakar157
Šią savaitę223
Šį mėnesį1944
Viso1098068

Dabar svetainėje 58 svečiai ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Aš susitinku tam, kad pasimokyčiau iš kitų ir man smagu dalintis su kitais

Šeštadienio popietę LSDMS Šakių klubo pirmininkė Ilona Leleivienė pakvietė klubo nares, LSDMS pirmininkę Orintą Leiputę ir LSDMS Vilkaviškio klubo pirmininkę Jūratę Drunienę su klubo narėmis į devintąją žinomos aktorės Doloresos Kazragytės autobiografinės eseistikos knygos "Švytintis rūkas" pristatymą Zyplių dvare.  Pasak aktorės  knygoje daug vietos skirta repeticijoms, juokingiems, kurioziškiems prisiminimams, taip pat gastrolėms po  Lenkiją, Kiniją, Prancūziją. "Knyga  – tai sutiktų žmonių gyvenimai, provincijos miestelių bendruomenių susitikimai bibliotekose, seniūnijose, parapijose. Visa tai knygoje aprašiau kaip savo meilę tiems žmonėms ir jų istorijoms“, – knygos pristatyme pasakojo Doloresa Kazragytė. Rugsėjo 27-ąją buvusi Nacionalinio Kauno dramos teatro  aktorė Doloresa Kazragytė atšventė 75-ąjį gimtadienį. "Mano rašymas toks, kaip kiekvienas žmogus galėtų parašyti savo anūkams: kaip suvokia pasaulį, ką mato gatvėje – pražydusią pienę,  kas džiugina ir liūdina. Kiekvienas taip gali rašyti“, – kalbėjo aktorė. Susitikimų vakare aktorė prisiminė ne vieną komišką gyvenimo nuotykį, sutiktą žmogų, pasidalino išgyvenimais, mažais ir dideliais gyvenimo pasiekimais bei  spektaklio „Didvyrių aikštė“ užkulisiais.

Antroje renginio dalyje buvo  intensyviai diskutuota aktualiais šiandienos visos Lietuvos ir regionų , partijos ateities politikos, socialiniais ir kitais klausimais. LSDMS pirmininkė Orinta Leiputė  apžvelgė politinę padėtį bei pradėjo diskusiją apie  moters  vaidmenį  politikoje. " Kodėl  mūsų skaičius visuomenėje  gerokai didesnis nei  vyrų, o politikoje  mūsų mažai? Labai svarbu, kad artėjančiuose Savivaldybių rinkimų sąrašuose  būtų ne tik vyrai, bet ir moterys." - kalbėjo pirmininkė Orinta Leiputė. Toliau moterys diskutavo: "  už ką balsuojame pačios, kai  esame  didesnioji  dalis  rinkėjų  visuose rinkimuose, bet moterų išrenkame mažai, ar  šiandien  Lietuvai  nereikia  drąsių, išsilavinusių ir  aktyvių moterų įvairių  lygių politikoje, ko trūksta, kad mes galėtume  skaičiumi pralenkti vyrus, ar ne  lyčių  balanso  politika labiau  išsaugotų  didžiąsias  vertybes: demokratiją, teisingumą, žmogiškąjį orumą, žmogaus  teises."  Kiekviena bičiulė išsakė savo požiūrį, ko trūksta ir ko reikėtų moterims norinčioms dalyvauti rinkimuose. 
Šakių klubo pirmininkė Ilona Leleivienė kalbėjo apie tai su kokiais rūpesčiai susiduria  šeimynos, pasidalino savo patirtimi ir pasidžiaugė sėkmėmis. "Net ir geriausi globos namai nesuteiks tiek vaikams meilės ir šilumos, kiek mama. Būtina didinti šeimynų finansavimą kuris nesikeičia jau 16 metų" - pasakojo Ilona Leleivienė.
"Aš susitinku tam, kad pasimokyčiau iš kitų ir man smagu dalintis su kitais" - tokie LSDMS Vilkaviškio klubo pirmininkės Jūratės Drunienės žodžiai vainikavo šeštadienio susitikimą.

 Daugiau nuotraukų rasite čia.

TOP