• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien490
Vakar552
Šią savaitę1548
Šį mėnesį15639
Viso585409

Dabar svetainėje 21 svečiai (-ių) ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Spausdinti

Socialdemokratės smerkia politikų bandymus varžyti moterų teises

https://lh3.googleusercontent.com/-JbObDyZ7Bss/Uk_7IQLGEbI/AAAAAAAABWo/-UUD-QnHhQg/s337/401753_348133358581166_1922839905_n.jpgLietuvos socialdemokračių moterų sąjunga smerkia Seimo sprendimą pritarti Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projekto pateikimui, kuris ne tik pažeidžia Lietuvos Respublikos pasirašytas tarptautines konvencijas, bet ir riboja Konstitucijoje įtvirtintas moters teises į savo kūno neliečiamumą ir asmens gyvenimo privatumą.
Socialdemokratės pasisako prieš tokį įstatymo projektą, nes jo įgyvendinimas padidintų kriminalinių abortų kiekį, o Lietuvos moterims, kaip ir kaimyninių šalių pilietėms, kuriose veikia analogiški įstatymai, pagalbos tektų ieškoti už Lietuvos sienų. Ypač nukentėtų skurdžiausiai gyvenančios moterys, kurioms kokybiškos sveikatos priežiūros paslaugos taptų neprieinamos.

LSDMS pritaria Seimo Vystomojo bendradarbiavimo ir reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės narių išplatintam pareiškimui ir ragina Seimo narius sudaryti palankias sąlygas vaikų auginimui, kad šeimos galėtų vaikus išlaikyti, užuot kriminalizavus nėštumo nutraukimą.
Socialdemokratės įsitikinę, jog pritardami Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projekto pateikimui, politikai ne tik pažeidžia žmogaus teises, bet ir diskredituoja mūsų šalį Pirmininkavimo Europos Sąjungoje išvakarėse.
Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga ragina Seimo LSDP frakcijos narius, o taip pat ir koalicijos partnerius nepalaikyti šio įstatymo projekto tolimesniuose svarstymo ir priėmimo Seime etapuose.

LSDMS Taryba

 

 

 

TOP