• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien485
Vakar552
Šią savaitę1543
Šį mėnesį15634
Viso585404

Dabar svetainėje 17 svečiai (-ių) ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Spausdinti

Kelionė moteriškoje draugijoje!

Savaitgalį Pakruojo socialdemokratės lankėsi sostinėje. Pirmiausia aplankyti Valdovų rūmai. Daugiau nei valandos laiko ekskursija moteris nukėlė į didingus senosios Lietuvos ir karalių laikus. Įdomūs gido pasakojimai supažindino su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių gyvenimu, rezidencija, LDK teritorijos raida Europos istorijos kontekste. Pasivaikščiota po įspūdingą archeologinį rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėti išlikę autentiški mūrai, Vilniaus centre archeologų aptikti unikalūs radiniai.

Ekskursija buvo tęsiama rūmuose atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, čia apžiūrėjome menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais.

Vėliau su pakruojietiškomis vaišėmis atvykome į pačioje sostinės širdyje įsikūrusią pagrindinę socialdemokratų partijos būstinę. Mus pasitikęs atsakingasis partijos sekretorius Linas Jonauskas pasidalino politinėmis įžvalgomis ir tolesniais partijos planais. Akies krašteliu teko pamatyti partijos Etikos komisijos posėdžio darbą – komisija dirba, nepaisant savaitgalių!

Ekskursija sostinėje tęsėme Seime, su kuriuo mus supažindino bičiulė iš Vilniaus. Pasivaikščiojome painiais koridoriais, apžiūrėjome sales, surengėme fotosesijas ten, kur aukščiausia valdžia dalina interviu ir rengia spaudos konferencijas.

Po turiningai praleisto laiko sostinėje išvykome į Trakus. Ten mūsų laukė pramoga - mokėmės gaminti kibinus. Šis karaimų skanėstas jau seniai suradęs vietą kiekvieno lietuvio širdyje. Stropiai kočiojome tešlą, o tikra kibinų žinovė iš „Senosios kibininės“ pamokė kaip taisyklingai kibino viršuje padaryti dailią pynutę. Greit iškepė skanėstai ir sėdome prie stalo bendriems pavakariams. Kas su sultiniu, kas su sultimis kibinus išragavo, ne viena dar bėgome pirkti kibinų ir lauktuvėms - Pakruojyje, gaila, tokių skanių nerasi.

Kelionė baigta, kaip juokavome, kaip ir priklauso moterims - aplankant gamtos paminklą Velnio duobę. Tai 30-40 m. gylio duobė Mergiškių draustinyje, įtraukta į Europoje labiausiai saugomų 100 gamtos paminklų sąrašą. Legenda pasakoja, kad toje vietoje buvusi bažnyčia, tačiau dėl nedorų jos kūrėjo darbų velnias ją įtraukė į miško gelmę.

Kelias namo neprailgo... Kur čia prailgs, kai aplink gera nuotaika, moteriški pašnekesiai, juokai ir dainos!

 

 

LSDMS Pakruojo skyriaus informacija

TOP