• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien259
Vakar523
Šią savaitę1877
Šį mėnesį4165
Viso606965

Dabar svetainėje 16 svečiai (-ių) ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Spausdinti

Kviečiame kartu paminėti Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną!

Lapkričio 25 d. 18.00 val. Vilniaus rotušė nušvis oranžine spalva, taip pažymint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną. Šią dieną taip pat prasideda vienerius metus truksianti Europos Komisijos sutelktų veiksmų kampanija kovai su smurtu prieš moteris.

Europos lyčių lygybės institutas (EIGE) pradeda kampaniją Vilniuje ir prisijungia prie daugybės visame pasaulyje organizuojamų renginių "Orange events". Kviečiame prisijungti prie tarptautinės iniciatyvos ir išreikšti savo solidarumą.

Duomenys rodo, kad Lietuvoje 35 proc. moterų nuo 15 metų amžiaus yra patyrusios seksualinį priekabiavimą, 31 proc. fizinį ir / arba seksualinį smurtą. Rimta problema taip pat yra tai, kad aplinkiniai Lietuvoje yra linkę kaltinti nukentėjusias moteris. 2010 m. Eurobaromentro atliktoje apklausoje 86 proc. apklaustųjų sutiko, kad smurto artimoje aplinkoje priežastis galėjo būti pačių moterų provokuojantis elgesys. Lietuvoje šis apklausos rodiklis buvo aukščiausias Europos Sąjungoje. Be to apskaičiuota, kad smurto prieš moteris artimoje aplinkoje nuostoliai Lietuvoje galėtų siekti 600 mln. Eurų per metus.

Vilniaus rotušė bus apšviesta oranžine spalva nuo lapkričio 25 d. 18 val. iki lapkričio 27 d.

 

LSDMS pirmininkės pavaduotoja Auksė Kontrimienė

TOP