• Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!
    • Svarbiausia – žmogus!

Socialiniai tinklai

Paieška

Lankomumo statistika

Šiandien542
Vakar513
Šią savaitę3204
Šį mėnesį5492
Viso608292

Dabar svetainėje 40 svečiai (-ių) ir narių nėraRenginiai ir naujienos

Spausdinti

„Socdemių akademija“ sukvietė Vilniaus klubo bičiules į pirmąją paskaitą

Trečiadienį, liepos 17-osios pavakarę Vilniaus į Vilniaus skyriaus Fabijoniškių poskyrio būstinę susirinko gražus būrys Vilniaus socialdemokračių. Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos (LSDMS) Vilniaus klubo narės ir kitos aktyvios bičiulės rinkosi paklausyti daktarės Margaritos Jankauskaitės paskaitos „Visuomenės pažanga ir lyčių lygybė“ ir padiskutuoti aktualiomis politinėmis ir socialinėmis temomis. 

„Šiandien Fabijoniškių poskyryje startuoja „Socdemių akademija“ – tai neformali LSDMS Vilniaus klubo veikla, pakviesianti bičiules klausytis paskaitų, diskutuoti, bendrauti, todėl kviečiame ragauti pirmąjį blyną ir tikimės, kad jis nebus prisvilęs“, - susirinkusias bičiules pasveikino  LSDMS pirmininkės pavaduotoja Auksė Kontrimienė. Pasak jos, „Socdemių akademija“ žada pakviesti Vilniaus socialdemokrates bent kartą per mėnesį paklausyti paskaitų ir pasikalbėti įvairiausiomis moterims aktualiomis temomis. 

Dr. Margarita Jankauskaitė paskaita paskatino susimąstyti, kokie kriterijai apibrėžia visuomenės pažangą? Lietuvos visuomenė yra moderni, iki moderni ar dar ne moderni? Kaip modernybė siejasi su lyčių lygybės aspektais? Ar būdami vyrais ir moterimis šiuo požiūriu gyvename toje pačioje visuomenėje?

„Politikos, bloginančios moterų padėtį skatina tėvus palikti darbo rinką, nes tai apsunkina moterų reintegraciją į ją. Skatina vaikų priežiūrą namuose, nes sunaikinama vaikų priežiūros infrastruktūra. Skatina trumpinti paslaugų darbo laiką, nes tai stiprina mokamo ir nemokamo darbo pasidalinimą moterų nenaudai. Siekia mažinti darbo vietų viešame sektoriuje, nes moterys labiau nei vyrai yra viešojo sektoriaus darbuotojos ir teikiamų paslaugų vartotojos. Siekia mažinti darbo rinkos santykių reguliavimą. Nustojus reguliuoti darbo rinkos santykius, ypač pažeidžiamos tampa vienišos mamos“, - reziumavo dr. M.Jankauskaitė. 

Po paskaitos moteris diskutavo ir dalinosi patirtimi apie darbdavius, kurie priimdami į darbą nesivaržo paklausti, ar bent dvejus metus jauna moteris nesiruošia į dekretines atostogas, kalbėjosi apie moterų solidarumą, kuris yra daugiau žodinis, nes rinkimuose moterys visgi išrenka vyrus. Diskutuota ir apie kvotas rinkimų sąrašuose, kuriomis gali pasigirti vienintelė socialdemokratų partija, bet jos vis dar neužtikrina pakankamo moterų skaičiaus renkamose politinėse pozicijose. 

LSDMS Vilniaus klubo informacija

Daugiau Valdo Šereikos nuotraukų  iš renginio rasite čia.

TOP